Skleroterapija

Skleroterapija

Skleroterapija ir ķīmiska ablācijas metode bojātās vai varikozās vēnas slēgšanai, ievadot vēnā speciālu medikamentu – sklerozantu. Atkarībā no bojātās vēnas diametra, pielieto sklerozantu gan putu veidā, gan šķidruma veidā. Putu skleroterapijas priekšrocība ir tā, ka putas pilnībā aizpilda bojāto asinsvada posmu, maksimāli saskaroties ar tā sieniņām, radot daudz spēcīgāku iedarbību.

Skleroterapijas pielietošana 

Ar putu skleroterapiju iespējams slēgt arī maģistrālās vēnas, taču tā nekādā gadījumā nav salīdzināma ar citām endovenozām ārstēšanas metodēm. Skleroterapija nav vēnu bioloģiskās līmes analogs. Vēnu bioloģiskās līmes iespaidā vēna spēcīgi saraujas un aizlīp ciet. Efekts ir tūlītējs. Savukārt skleroterapija ķīmiski iedarbojas uz vēnas iekšējo slāni, ar laiku izraisot vēnas slēgšanos.

Skleroterapiju putu vai šķīduma tehnikā ar lieliskiem rezultātiem pielieto virspusējo vēnu slēgšanai, taču maģistrālo vēnu ārstēšanā tā nav uzskatāma par pilnīgi precīzu metodi (pilnīga maģistrālās vēnas slēgšanās tiek panākta 65-75% gadījumos) atšķirībā no endovenozām operāciju metodēm (vēnu lāzerķirurģija, tvaika ķirurģija, radiofrekvences ķirurģija un vēnu bioloģiskā līme).

Skleroterapiju ar šķīdumu pārsvarā izmanto, lai slēgtu sīkos venozos kapilārus. Lai precīzāk varētu ievadīt medikamentu, nepieciešamības gadījumā tiek izmantota speciāla halogēna apgaismojuma lampa – Veinlite transilluminator.

Metodes priekšrocības

Skleroterapijas procedūra notiek aptuveni 30 minūtes, pēc procedūras pacientam jāuzvelk ārsta nozīmētas kompresijas zeķes, kuras jānēsā 14 – 20 dienas. Pacients drīkst turpināt ierastās ikdienas aktivitātes, atsakoties tikai no karstām vannām, pirtīm un, vēlams, no lidojumiem.

Pastāv mīts, ka pēc veiktās skleroterapijas bojātā vēna pēc kāda laika atjaunojas. Tas ir maldīgs, šis asinsvads atjaunoties vairs nevar, bet dzīves laikā var veidoties citas slimas vēnas.
 

PIRMS

 

 

PĒC

 

Nepieciešama palīdzība?

"Baltijas Vēnu klīnika" rīcībā ir 3 operāciju zāles un dienas stacionāri. Pacientus konsultējam arī citās "Veselības centrs 4" filiālēs, kā arī izbraukumos (skatīt: www.venas.lv):

  • K. Barona ielā 115 (Baltijas Vēnu klīnika - galvenā ēka)
  • Skanstes ielā 50 (Dermatoloģijas klīnika)
  • Brīvības gatvē 410 (Juglas klīnika)
  • Duntes ielā 15A, 3., 4. stāvā (Capital Clinic Riga)
  • Grebenščikova ielā 1 (Diagnostikas centrs)
  • Baznīcas ielā 18 (Anti-Aging Institute)
  • Ģimnāzijas ielā 10A-2а, Daugavpilī (Privātklīnika "Ģimenes veselība")
  • Pededzes iela 10, Mārupe ( Mārupes Doktorāts) 
     

Pieteikties konsultācijai