Placeholder

"Baltijas Vēnu klīnika"

Kāju vēnu saslimšanas rada gan medicīniskas, gan kosmētiskas problēmas. To plašā izplatība ir veicinājusi strauju fleboloģijas (vēnu izpētes un ārstēšanas) nozares attīstību visā pasaulē - arī Latvijā.

Ar mūsdienās biežāko vēnu saslimšanu - hronisku vēnu mazspēju, slimo gan sievietes, gan vīrieši. "Baltijas Vēnu klīnika" ir daļa no SIA “Veselības centrs 4” grupas un ir kļuvusi par lielāko, pieredzes bagātāko medicīnas iestādi Baltijā, kas vienkopus nodrošina izvērstu vēnu diagnostiku un ārstēšanu.

Par "Baltijas Vēnu klīnika"

Klīnika darbu uzsāka 1999. gadā, strauji gūstot gan Latvijas, gan ārvalstu pacientu un medicīnas speciālistu atzinību: vidēji 2500 ik gadu veiktās vēnu operācijas un citas saistītās manipulācijas apliecina stabilus profesionālās autoritātes un pacientu uzticības rādītājus. "Baltijas Vēnu klīnika" tiek izmantotas visas mūsdienu vēnu ārstniecības metodes un to kombinācijas, un tehnoloģijas. Klīnikas speciālisti katru vēnu saslimšanas gadījumu vērtē individuāli. Pacientam tiek noteikts piemērotākais diagnostikas un ārstniecības plāns, ņemot vērā ne tikai slimības iedalījumu, bet arī pacienta vispārējo veselības stāvokli, mobilitāti, ģimenes anamnēzi, dzīvesveidu un darba specifiku, materiālās iespējas un citus aspektus, kas ir būtiski, izvēloties visefektīvāko ārstēšanas gaitu.

Laipni aicinām jūs iepazīties ar "Baltijas Vēnu klīnika" galvenajām priekšrocībām! 

 

 

"Baltijas Vēnu klīnika" komanda

"Baltijas Vēnu klīnika" komandu veido kvalificēti, pieredzējuši flebologi un asinsvadu ķirurgi, kā arī profesionālas medicīnas un operāciju māsas. Klīnika ir daļa no daudzprofilu medicīnas centra, kas sniedz priekšrocību nepieciešamības gadījumā piesaistīt multidisciplināru “Veselības centrs 4” ārstu komandu (dermatologus, radiologus-diagnostus, ultrasonogrāfijas speciālistus, kardiologus, endokrinologus, ginekologus, neirologus u.c.), kā arī veikt papildu laboratoriskos, attēlu, funkcionālās vai endoskopiskās diagnostikas izmeklējumus.

Klīnika garantē sava darba kvalitāti - ikviens klients saņem MŪŽA GARANTIJU veiktajai operācijai un beztermiņa Operācijas kvalitātes sertifikātu (par sertifikāta nosacījumiem interesēties pie ārstējošā ārsta).

"Baltijas Vēnu klīnika" ir mūsdienīgas, uz pacientu komfortu orientētas klīnikas paraugs. Sekojot "Baltijas Vēnu klīnika" standartam, Igaunijā tapusi klīnika "Estonian Vein Clinic"

 

 

Labākie speciālisti, augstvērtīgākie risinājumi

Mūsu flebologi pastāvīgi papildina prasmes un zināšanas, kā arī dalās pieredzē:

 • piedaloties kvalifikācijas celšanas mācībās, kongresos u.c.;
 • izstrādājot un līdzdarbojoties zinātniskos pētījumos;
 • organizējot starptautisku paraugoperāciju norisi “Baltijas Vēnu klīnika” operāciju zālēs.

"Baltijas Vēnu klīnika" speciālisti ne tikai pastāvīgi apgūst jaunas prasmes un zināšanas, bet arī sniedz nenovērtējamu ieguldījumu jaunu, saudzējošu metožu izstrādē un attīstībā. Klīnikas vadošais asinsvadu ķirurgs, flebologs dr. Ints Ūdris ir izstrādājis starptautiski atzītu, īpaši efektīvu un saudzējošu metodi - endoluminālo vēnu lāzerablāciju (TOTAL EVLA), izmantojot pašas jaunākās tehnoloģijas - trešās paaudzes iekārtu ar 1940 nanometru diodes lāzeru. Operācijas laikā tiek izmantoti ļoti tievi lāzervadi, ar kuriem var slēgt arī visus varikozos sānu zarus un vēnu mezglus. Pēc operācijas neveidojas apdegumi, ādas pigmentācija, nav sāpju. 

 

Tehnoloģijas

"Baltijas Vēnu klīnika" pastāvīgi atjauno iestādes tehnoloģisko bāzi, sadarbojoties ar starptautiski atzītiem, augstvērtīgu medicīnas iekārtu ražotājiem: General Electric Medical Systems, Toshiba, Philips, Esaote, Dornier, WaveLight, Lumenis, Eufoton, Alma Lasers. Klīnikas tehnoloģisko bāzi veido precīzākās un mūsdienīgākās ultrasonogrāfijas iekārtas, lāzeru un radiofrekvences iekārtas, garantējot klīnikas aprīkojuma atbilstību augstākajiem starptautiskajiem standartiem. 

Drošība un kvalitāte

Mūsu prioritāte ir pacientu un personāla drošība, kuras svarīgākais aspekts ir augstākā līmeņa Eiropas standartiem atbilstoša medicīnisko instrumentu sterilizācija. Sterilizēšanas darba efektivitāte ikdienā tiek pārbaudīta ar fizikālām, ķīmiskām un bioloģiskām metodēm. 

Sterilizācijas iekārtu un procesa pārbaudei sterilizācijas ciklu fizikālo lielumu pārbaudi un kalibrēšanu veic sertificēta organizācija. Informācija par katra sterilizācijas cikla fizikālajiem parametriem un kvalitāti tiek atspoguļota sterilizācijas procesa dokumentācijā. 

 

Augstākā līmeņa sertifikācija

"Baltijas Vēnu klīnika" Kr. Barona ielā 115, Skanstes ielā 50 un Brīvības gatvē 410 (Rīgā) “Veselības centrs 4” sastāvā ir piešķirts starptautiskais kvalitātes vadības sistēmas sertifikāts saskaņā ar standartu ISO 9001:2015. Saņemtais sertifikāts visiem „Veselības centra 4” klientiem apliecina klīniku sniegto pakalpojumu augsto līmeni sertificētajā darbības sfērā, kas aptver primāro un sekundāro veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanu ambulatori un dienas stacionāros ar operāciju zāli.

"Veselības centrs 4" vēnu uzsāk ārstēšanu. "Veselības centrs 4" ķirurģijas nodaļā dr. Elga Rēvalde un dr. Sandra Prāve vēnu ārstēšanā sāk pielietot skleroterapiju. 
Šajā gadā “Veselības centrs 4” speciālisti sāk darbu ar ultrasonogrāfu vēnu pataloģiju noteikšanā. Latvijā šāda vēnu stāvokļa diagnostikas metode tiek izmatota pirmoreiz. Pirms tam vēnas tika izvērtētas tikai vizuāli.

“Veselības centrs 4” ķirurgi sāk veikt operācijas pēc Varadeja metodes (miniflebektomija) ar minimāliem, 1-2mm ādas griezieniem.

 

Tiek izveidots Fleboloģijas centrs, kurā dr. Ivars Prudāns, dr. Uldis Mauriņš un pēc tam arī dr. Ints Ūdris un dr. Pēteris Gerke veic klasiskās vēnu operācijas un miniflebektomijas.

“Baltijas Vēnu klīnikā” tiek veikta pirmā vēnu lāzeroprācija Latvijā! Pasaules praksē endovenozā lāzerķirurģija tika ieviesta 2001. gadā, aizsākot jaunu ēru vēnu ārstniecībā. Jau 2002. gada vasarā vācu profesora Tomasa Proebstles vadībā Baltijā pirmo endovenozo lāzerķirurģijas operāciju (ultrasonogrāfijas kontrolē) veic asinsvadu ķirurgs flebologs Ints Ūdris, izmantojot Dornier Medtech medilas D (980nm) diožu lāzeru.

“Veselības centrs 4” ievieš apvienotu flebologa konsultāciju ar kāju vēnu Duplex sonogrāfiju.

Ultrosonogrāfija

“Veselības centrs 4” pirmais Baltijā sāk veikt endovenozās radiofrekvences (RF) operācijas ar principiāli jaunu Closure Fast (ātrās slēgšanas) katetru. RF VNUS ģeneratora darbība ir pilnībā automatizēta, pilnībā izslēdzot cilvēciskā faktora neprecizitātes enerģijas dozēšanas ziņā.

Clouser

 

“Veselības centrs 4” pirmais Latvijā ievieš operācijas kvalitātes garantijas sertifikātu.
Vēnu lāzerķirurģiskās operācijās sāk pielietot lāzera vadus, kas enerģiju izstaro nevis uz priekša, bet cirkulāri. Tādējādi vēnas sieniņas tiek slēgtas daudz precīzāk un pēcoperācijas periods pacientiem kļūst vieglāks.

Operāciju kvalitātes sertifikāts

 

Ievērojami paplašinoties pakalpojumu klāstam un papildinot tehnisko aprīkojumu ar jaunām, augstvērtīgām iekārtām, tai skaitā modernizējot operāciju zāles, "Veselības centrs 4" Fleboloģijas centrs pārtop par "Baltijas Vēnu klīnika". Klīnika sāk darbu jaunā kvalitātē, verot durvis apmeklētājiem plašās un labiekārtotās telpās Rīgā, Kr. Barona ielā 115.

 

“Baltijas Vēnu klīnika” vēnu operācijām sāk pielietojot tvaika mikroimpulsu endovenozo termisko oklūzijas sistēmu (SVS) ar ūdens tvaika impulsiem (CERMA GEN 10W), kas ieguvusi 1. vietu Eiropas Venozā forumā 2010. gadā.
“Baltijas Vēnu klīnika” vēnu radiofrekvences operācijām sāk pielietot jaunākās paaudzes endovenozu F CARE SYSTEMS RFA iekārtu, kas ļauj kompleksi ārstēt dažāda diametra un kalibra vēnas.

Tvaika mikroimpuls

 

“Baltijas Vēnu klīnika” pirmā Latvija ievieš biolīmes metodi vēnu ārstniecībā. No šī brīža Latvija līdztekus Vācijai, Holandei, Lielbritānijai un Austrijai kļūst par piekto valsti pasaulē, kur sāka veikt endovenozās operācijas, pielietojot biolīmi.

“Baltijas Vēnu klīnika” ievieš intraekstra ārstēšanas metodi, pielietojot Eufoton “LaseMar 800” 808 nm lāzeru ar plašu iespēju spektru, kuru atšķirībā no citiem lāzeriem pielieto čūlu un izlocītu vēnu ārstēšanai.

Operacija ar limi

“Baltijas vēnu klīnika” saņem Latvijas ārstniecības iestāžu kvalitātes balvu nominācijā  “Ķirurģiskā profila nodaļa”.
“Baltijas Vēnu klīnika” sadarbībā ar tehnoloģijas izgudrotāju organizāciju SAPHEON tiek izveidots biolīmes metodes Austrumeiropas mācību centrs. Tajā asinsvadu ķirurgi, flebologi un citu specialitāšu ārsti, kas pārvalda asinsvadu USG un, kuriem ir atbilstoša kvalifikācija endovenozajā vēnu ķirurģijā, tiek apmācīti darbā ar šobrīd jaunāko un progresīvāko vēnu ārstēšanas tehnoloģiju. Klīnika šādas tiesības iegūst, balstoties uz izcilo reputāciju un flebologu zināšanām.

Latvijas ārstniecības iestāžu kvalitātes balva

 

“Baltijas Vēnu klīnikas” vadošais speciālists, asinsvadu ķirurgs, flebologs Ints Ūdris ievieš praksē paša izstrādāto, īpaši efektīvo un saudzīgo lāzeroperācijas metodi TOTAL EVLA, izmantojot 3. paaudzes 1940 nm diodes lāzeru. TOTAL EVLA ir pirmā metode, kas ļauj maksimāli saudzīgi likvidēt varikozos sānu zarus (un mezglus) tos neizraujot.  1940 nm lāzera absorbcijas spēja ūdenī ir desmitkārt lielāka, tādēļ pietiek ar 30% mazāku enerģijas daudzumu, lai noslēgtu kādu vēnas posmu - šāda operācija ir daudz saudzīgāka, neveidojas apdegumi, ādas pigmentācija, lieli zilumi, nav sāpju pēc operācijas. TOTAL EVLA metode turpina gūt starptautisku nozares speciālistu un pacientu atzinību.

EVLT
"Baltijas Vēnu klīnika" ir kļuvusi par vadošo vēnu ārstniecības klīniku Baltijas valstīs. Klīnika attīsta savas tehnoloģijas un metodes arī citu lokalizāciju vēnu patoloģiju novēršanā – hemoroīdu ārstēšanā. “Baltijas Vēnu klīnika” pieejams visas pasaulē atzītās mūsdienu ārstniecības metodes: gumijas gredzenu aplikācija, skleroterapija, HET bipolārā ierīce, Ciānakrilāta līme (biolīme), THD, HAL un RAR metodes endorektāla doplera kontrolē, EVRF RAFAELO® tehnoloģija, lāzeropreācijas, Miligana – Morgana metode, PPH (Longo tipa) operācija, LigaSure operācijas.
Baltijas Vēnu klīnika

 

“Baltijas Vēnu klīnika” pirmā un vienīgā Baltijā ievieš revolucionāro ehoterapijas metodi ar SONOVEIN® sistēmu neinvazīvai vēnu ārstēšanai ar ķirurģisku efektu. Rīga kļūst par devīto pilsētu pasaulē, kur tiek veiktas šādas operācijas. Ārstēšanas laikā caur ādu uz vēnu tiek fokusēts augstas intensitātes ultraskaņas stars. Siltumenerģijas ietekmē vēna saraujas un tiek noslēgta. Manipulācija ir pilnīgi neinvazīva – nav griezumu, dūrienu, sāpju. Ar ehoterapijas palīdzību iespējams ārstēt arī ļoti grūti pieejamas vēnas, pat atklātas čūlas gadījumā.

Sonovein

Nepieciešama palīdzība?

"Baltijas Vēnu klīnika" rīcībā ir 3 operāciju zāles un dienas stacionāri. Pacientus konsultējam arī citās "Veselības centrs 4" filiālēs, kā arī izbraukumos (skatīt: www.venas.lv):

 • K. Barona ielā 115 (Baltijas Vēnu klīnika - galvenā ēka)
 • Skanstes ielā 50 (Dermatoloģijas klīnika)
 • Brīvības gatvē 410 (Juglas klīnika)
 • Duntes ielā 15A, 3., 4. stāvā (Capital Clinic Riga)
 • Grebenščikova ielā 1 (Diagnostikas centrs)
 • Baznīcas ielā 18 (Anti-Aging Institute)
 • Ģimnāzijas ielā 10A-2а, Daugavpilī (Privātklīnika "Ģimenes veselība")
 • Pededzes iela 10, Mārupe ( Mārupes Doktorāts) 
   

Pieteikties konsultācijai