Iekārta hallux valgus ārstēšanai

Vēl saudzīgākas pēdu kauliņu operācijas ''Baltijas Vēnu klīnikā''

''Baltijas Vēnu klīnikas'' tehnoloģiju sastāvu papildinājis jaunums - unikālā Arthrex® DrillSaw Highspeed 200™ sistēma maksimāli saudzīgai pēdu kauliņu ķirurģijai. Jaunā tehnoloģija ļauj veikt mazinvazīvas kājas īkšķa kauliņa (hallux valgus) korekcijas un citas ortopēdiskās operācijas, nezaudējot rezultāta augsto kvalitāti.

Par jaunajām iespējām stāsta ''Baltijas Vēnu klīnikas'' ķirurgs, traumatologs ortopēds Juris Jukonis.

Operācijas norise

Pateicoties jaunajai sistēmai, operācijas laikā veiktais iegriezums ir ļoti neliels, tajā tiek ievadīts griezošais instruments, kas pārdala kaulu, vienlaikus saudzējot apkārtējos mīkstos audus un ādu. Kaula novietojums tiek koriģēts atbilstoši anatomiskajai asij. Ar speciālu stiprinājumu kauls tiek nofiksēts pareizajā stāvoklī. Operācija ar jauno metodi ir piemērota vidējas deformācijas pakāpei.

Ieguvumi

- Pēc operācijas neveidojas tūska vai arī tā ir neliela un īslaicīga. Lai arī operācija neietekmē kaula saaugšanas ātrumu (4 nedēļas), brūces dzīšanas un mīksto audu atjaunošanās process kļūst ievērojami ātrāks – dažas dienas divu nedēļu vietā. Tas ir būtiski pacienta labsajūtai un dzīves kvalitātei, jo tūska pēdu zonā parasti ir ilgstoša un, lai to mazinātu, pacientam jāatrodas miera stāvoklī ar paceltu pēdu, kas ievērojami un ilgstoši samazina kustību brīvību.
- Īsāks rehabilitācijas laiks pēc operācijas. Mazāka operācijas brūce nozīmē mazāku asinsizplūdumu, līdz ar to mazāku tūsku, spiedienu, sāpes un ātrāku pēdas pielāgošanos koriģētajam stāvoklim.

Jaunas iespējas ortopēdiskajā ķirurģijā
Arthrex® DrillSaw Highspeed 200™ sistēma tiks izmantota ne tikai pēdas pirmā pirksta jeb īkšķa operācijām, bet arī metatarsalģijas gadījumā. Ko tas nozīmē? Pēdai normāli jābalstās  uz 1. un 5. pleznas kaula locītavas. Metatarsalģijas gadījumā  2. un 3. pleznas kaula locītava maina stāvokli, noslīdot uz leju un pārslogojot 2., 3. pleznas kaula locītavas. Staigājot pacients jūt dedzinošas sāpes pēdas apakšpusē. Tas var novest pie pleznas kaulu lūzumiem. Ja šāds stāvoklis tiek konstatēts, tiek veikta korekcija – locītavu kauliņi tiek atgriezti pareizajā līmenī.
Arthrex® DrillSaw Highspeed 200™ sistēma var tik izmantota arī t.s. āmurveida pirkstu (kad pirksti cieši saskaras vai pat krustojas viens pār otru) gadījumā stāvokļa atvieglošanai.

Uzziniet vairāk un piesakieties konsultācijai!
''Baltijas Vēnu klīnika''

Tālr.: 67847200
E-pasts: venuklinika@vc4.lv
Adrese: K. Barona iela 115, Rīgā

Nepieciešama palīdzība?

"Baltijas Vēnu klīnika" rīcībā ir 3 operāciju zāles un dienas stacionāri. Pacientus konsultējam arī citās "Veselības centrs 4" filiālēs, kā arī izbraukumos (skatīt: www.venas.lv):

  • K. Barona ielā 115 (Baltijas Vēnu klīnika - galvenā ēka)
  • Skanstes ielā 50 (Dermatoloģijas klīnika)
  • Brīvības gatvē 410 (Juglas klīnika)
  • Duntes ielā 15A, 3., 4. stāvā (Capital Clinic Riga)
  • Grebenščikova ielā 1 (Diagnostikas centrs)
  • Baznīcas ielā 18 (Anti-Aging Institute)
  • Ģimnāzijas ielā 10A-2а, Daugavpilī (Privātklīnika "Ģimenes veselība")
  • Pededzes iela 10, Mārupe ( Mārupes Doktorāts) 
     

Pieteikties konsultācijai