Saskaņā ar 2015. gada datiem, vadošo medicīnas iestāžu alianses „Medicīnas tūrisma centra Baltic Care”, 14 Latvijas klīnikās ir apkalpoti 8 868 ārvalstu pacienti par kopējo summu 1 346 413 eiro. Salīdzinot ar 2014. gadu, vērojams pacientu pieaugums par 10,5%, savukārt ieņēmumi par ārvalstniekiem sniegtajiem medicīnas pakalpojumiem gada laikā palielinājušies par 6,5%.

Nodrošinot Baltijas reģionā unikālus, augsta līmeņa medicīnas pakalpojumus un piesaistot ārvalstu pacientus, Latvijas medicīnas iestādes veicina Latvijas tēla atpazīstamību un sekmē valsts tautsaimniecības attīstību.

Mērķa tirgi, no kuriem Latvijā medicīnas pakalpojumus ierodas saņemt ārvalstu pacienti ir Krievija, Ukraina, Baltkrievija, Skandināvijas valstis, Lielbritānija, Īrija, Vācija, kā arī kaimiņvalstis – Lietuva un Igaunija. Pieprasītākie pakalpojumi ir veselības pārbaudes, tajā skaitā onkoloģiskās veselību pārbaužu programmas, speciālistu konsultācijas un diagnostika, fleboloģija, neauglības ārstēšana, traumatoloģija un ortopēdija, plastikas ķirurģija un dermatoloģija, stomatoloģija un oftalmoloģija.
Pozitīvi ir tas, ka pieaug medicīnas pakalpojumu skaits, ko vizītes laikā Latvijā, izvēlas ārvalstu pacienti. Vidēji viens ārvalstu pacients savas uzturēšanās laikā Rīgā papildus speciālista konsultācijai veic arī izmeklējumus.

Ja, piemēram, tūristu skaits no Krievijas Latvijā 2015. gadā samazinājās par 31%*, tad Baltic Care alianses klīnikās apkalpoto Krievijas pacientu skaits salīdzinājumā ar 2014. gadu, pieauga par 10% - 18%, atkarībā no klīnikas. Tieši NVS valstu, tajā skaitā Krievijas iedzīvotāji novērtē caurspīdīgo pakalpojumu cenu politiku – atšķirībā no Krievijas, Baltkrievijas, Latvijā medicīnas pakalpojumu cenas ir publiski pieejamas, un tās ir vienādas kā Latvijas iedzīvotājiem, tā ārvalstniekiem. Līdzīgi kā iepriekšējos gadus, aptuveni puse ārvalstu pacientu Latvijā ierodas no Rietumeiropas un Skandināvijas valstīm, otra puse no NVS valstīm.

Ir vairāki iemesli par labu Latvijas klīnikām, kurus min ārvalstu pacienti, un tie, atkarībā, no kuras valsts pacients ir ieradies, atšķiras. Lielākā daļa pacientu norāda ērto satiksmi ar Rīgu, šeit ir droša vide, praktiski nepastāv valodas barjera, ar personālu ir viegli sarunāties krievu un angļu valodās. Nereti pakalpojums nav pieejams pacienta mītnes valstī. Taču, kā vienu no būtiskākajiem faktoriem, ārvalstu pacienti min plašās un mūsdienīgās medicīnas pakalpojumu iespējas par cenām, kas 3 – 7 reizes ir zemākas salīdzinājumā ar Rietumeiropas, Skandināvijas un arī Krievijas galvaspilsētas cenām.

Māris Rēvalds, “Medicīnas tūrisma centra” valdes loceklis un “Veselības centra 4” valdes priekšsēdētājs uzsver: “Attīstot medicīnas pakalpojumu eksportu - ieviešot jaunākās medicīnas tehnoloģijas un medicīnas iestāžu starptautiskas kvalitātes vadības sistēmas, kā arī paaugstinot pacientu apkalpošanas līmeni, ieguvēji pirmkārt ir Latvijas iedzīvotāji. Otra būtiska lieta ir mūsu speciālistu ieinteresētība palikt strādāt Latvijā.”

2015. gadā vairākas Baltic Care alianses klīnikas ir paplašinājušās – “Orto klīnika” atvērusi Pārdaugavā Rehabilitācijas filiāli, “Medicīnas sabiedrība “ARS”” vēsturiskajā “Sarkanā Krusta slimnīcā” Rīgā, veic rekonstrukcijas darbus un atvēra “”ARS” Diagnostikas klīniku”, kura specializējās agrīnā krūts vēža un
kuņģa-zarnu trakta vēža diagnostikā, kā arī neinvazīvā nierakmeņu ārstēšanā (litotripsija). Neauglības ārstēšanas klīnika “iVF Rīga” atvēra vienīgo Baltijas reģionā “Reproduktīvās ģenētikas centru” – šī attīstība ir gan Latvijas medicīnai, gan valsts ekonomikai kopumā nozīmīga iespēja sniegt Baltijas reģionā unikālus medicīnas pakalpojumus.

Saistībā ar onkoloģiju, kosmonautikas terminoloģijā runājot, Latvijai ir savs “Baikanūrs” – “Stereotaktiskās radioķirurģijas centrs Sigulda” un CyberKnife® M6, kas vienīgais Baltijā piedāvā jaunāko un modernāko tehnoloģiju audzēju ārstēšanā. Tā ir robotizēta, saudzīga, ārkārtīgi precīza, ar elpošanu sinhronizēta pacienta precīzas starošanas sistēma, kas daudz augstākā līmenī paceļ staru terapijas iespējas.

„Medicīnas tūrisma centrs Baltic Care” ir dibināts 2009. gadā. Projektā apvienojušies vadošie medicīnas nozaru līderi Latvijā un šobrīd aktīvākie ir SIA "Veselības centrs 4" filiāles „Baltijas Vēnu klīnika” un „Dermatoloģijas klīnika”, SIA „Plastikas ķirurģijas klīnika”, SIA "Medicīnas sabiedrība „ARS”" un filiāle “ARS Diagnostikas klīnika, SIA "Gremošanas slimību centrs „Gastro”", SIA "Klīnika EGV”, SIA "Valtera protēžu laboratorija", SIA „Latvijas Amerikas Acu centrs”, SIA „Capital Clinic Riga”, SIA „ ORTO klīnika”, VSIA „Bērnu klīniskā universitātes slimnīca”, SIA “iVF Riga klīnika” un SIA “RubenHair Baltika”.

Baltic Care filmas materiāli ir pieejami:
Angļu val: https://www.youtube.com/watch?v=D4sMSIEKQEI
Krievu val: https://www.youtube.com/watch?v=3LmDGYrnJlA
Fotomateriāli pieejami: https://failiem.lv/u/xyhzg4q8

Informāciju sagatavoja – Ketija Fogele
„Medicīnas tūrisma centra BALTIC CARE”, projekta vadītāja
T +371 2945 2007, info@balticcare.eu
www.balticcare.eu

MEDICĪNAS TŪRISMA CENTRA BALTIC CARE STATISTIKA PAR 2015. GADU.

16. Jūlijs, 2020.

Nepieciešama palīdzība?

"Baltijas Vēnu klīnika" rīcībā ir 3 operāciju zāles un dienas stacionāri. Pacientus konsultējam arī citās "Veselības centrs 4" filiālēs, kā arī izbraukumos (skatīt: www.venas.lv):

  • K. Barona ielā 115 (Baltijas Vēnu klīnika - galvenā ēka)
  • Skanstes ielā 50 (Dermatoloģijas klīnika)
  • Brīvības gatvē 410 (Juglas klīnika)
  • Duntes ielā 15A, 3., 4. stāvā (Capital Clinic Riga)
  • Grebenščikova ielā 1 (Diagnostikas centrs)
  • Baznīcas ielā 18 (Anti-Aging Institute)
  • Ģimnāzijas ielā 10A-2а, Daugavpilī (Privātklīnika "Ģimenes veselība")
  • Pededzes iela 10, Mārupe ( Mārupes Doktorāts) 
     

Pieteikties konsultācijai