prp injekcija

Locītavu sāpes

Viena no metodēm, ko ortopēdi var izmantot locītavu stīvuma, sāpju un kustību ierobežojumu samazināšanai un novēršanai, ir tā saucamās PRP (ar trombocītiem bagātinātas plazmas) injekcijas. Tas nozīmē, ka locītavās ievada speciāli sagatavotas paša pacienta asins sastāvdaļas, tādējādi veicinot skrimšļa un citu mīksto audu atjaunošanos.

Ortopēdijā PRP injekcijas izmanto osteoartrīta, locītavu skrimšļu defektu, saišu plīsumu un dažādu mīksto audu traumu ārstēšanā. Injekcijas var veikt gan lielajās – gūžas, ceļa, pleca – locītavās, gan arī sīkajās locītavās. Tas ir dabisks, drošs un nekaitīgs veids, turklāt neizraisa alerģisku reakciju. Metodes lielākā priekšrocība ir tā, ka locītavās ievada cilvēka paša asins sastāvdaļas, nevis ķīmiskas vielas. Šīs injekcijas ir arī dabiska alternatīva hialuronskābes ievadīšanai locītavās, lai samazinātu sāpes un atjaunotu to kustīgumu.

Kā notiek procedūra? Tā ilgst apmēram 20 minūtes. No pacienta vēnas paņem asinis un ievieto centrifūgā, kas piecu minūšu laikā atdala asins plazmu un trombocītus. Pēc tam abas sastāvdaļas sajauc un nekavējoties, kamēr trombocīti nav zaudējuši savas vērtīgās īpašības (augšanas faktoru), ievada pacienta locītavā vai citā ķermeņa daļā. Procedūra notiek bez atsāpināšanas. Pēc tam nav jāievēro īpašs režīms, vienīgi nav vēlams tajā pašā dienā iet pirtī vai vannā, kā arī apmeklēt baseinu.

Kāds būs rezultāts? Injekcijas neatgriezīs jaunību un locītavas nebūs kā no jauna radītas, taču augšanas faktors palīdzēs novērst skrimšļa, saišu vai citu audu bojājumus locītavās. Piemēram, ja kādā skrimšļa vietā traumas dēļ izveidojies caurums, asins šūnas to aizaudzē, neļaujot bojājumam vērsties plašumā. Šādi iespējams arī attālināt brīdi, kad būtu nepieciešama locītavu endoprotezēšana. Taču, ja skrimslis jau ir izdilis tik tālu, ka kaulu virsmas saskaras, radot sāpes un ierobežojot kustības locītavā, no šīs procedūras nebūs liela labuma.

Vairāk lasiet žurnāla ''100 Labi padomi'' 2021. gada februāra izdevumā 

Nepieciešama palīdzība?

"Baltijas Vēnu klīnika" rīcībā ir 3 operāciju zāles un dienas stacionāri. Pacientus konsultējam arī citās "Veselības centrs 4" filiālēs, kā arī izbraukumos (skatīt: www.venas.lv):

  • K. Barona ielā 115 (Baltijas Vēnu klīnika - galvenā ēka)
  • Skanstes ielā 50 (Dermatoloģijas klīnika)
  • Brīvības gatvē 410 (Juglas klīnika)
  • Duntes ielā 15A, 3., 4. stāvā (Capital Clinic Riga)
  • Grebenščikova ielā 1 (Diagnostikas centrs)
  • Baznīcas ielā 18 (Anti-Aging Institute)
  • Ģimnāzijas ielā 10A-2а, Daugavpilī (Privātklīnika "Ģimenes veselība")
  • Pededzes iela 10, Mārupe ( Mārupes Doktorāts) 
     

Pieteikties konsultācijai