vaditaja

Delikāta problēma, par kuru jārunā: Arstarulsmirus par hemoroīdiem

Problēmas ar hemoroīdiem skar katru otro pieaugušo, diemžēl tikai retais uzdrīkstas par šo problēmu runāt atklāti. Mēs visbiežāk uzticamies līdzcilvēku pieredzei, tieši tādēļ dziesmu autora un producenta Arstarulsmirus atklātība kanāla “Rīga TV24” šovā “Ceļā uz pārliecību” ir īpaši nozīmīga. Atpazīstamā personība nekautrējas runāt ne par pašu slimību, ne izaicinājumiem ceļā uz veselību

Drosme runāt un rīkoties

Lai arī hemoroīdu izraisītais diskomforts pamatīgi bojā dzīves kvalitāti, cilvēki joprojām mulst, iedomājoties par speciālista – proktologa apmeklējumu. Hemoroīdi, kā zināms, ir taisnās zarnas vēnu paplatinājumi. Vaicāts par uzdrīkstēšanos atklāti runāt par šo tēmu, Arstarulsmirus  norādīja, ka cilvēki nekautrējas runāt par vēnu mezgliem uz kājām un risināt šo problēmu, tad kādēļ man būtu jāvairās no slimības ārstēšanas un tās apspriešanas vien tāpēc, ka tā izpaužas delikātā ķermeņa zonā. 

ar ārstu

Ko darīt?

Problēmas risinājums sākas ar proktologa konsultāciju. Arstarulsmirus  aicina skatītājus nebaidīties un rīkoties savlaicīgi, jo agrākās stadijās hemoroīdi ir izvietoti reģionā, kur nav sāpju receptoru, savukārt IV pakāpes hemoroīdi jau atrodas jutīgajā zonā, un pēcoperācijas periods izjūtu ziņā ir krietni izaicinošāks.
Ja slimība nav ielaista (I un II hemoroīdu pakāpe), bieži tiek nozīmēta konservatīvā ārstēšana – dzīvesveida un uztura korekcijas, medicīniski preparāti. 
III un IV pakāpes hemoroīdu ārstēšanā jau nepieciešama radikālāka ārstēšana, pateicoties mūsdienu tehnoloģiju attīstībai arī pusķirurģiskās un ķirurģiskās metodes ir ātras un izstrādātas tā, lai maksimāli samazinātu nepatīkamās izjūtas, tomēr pēcoperācijas periods var sagādāt zināmu diskomfortu.

“Ceļā uz pārliecību” raidījuma epizodi par Arstarulsmirus  pieredzi hemoroīdu ārstniecības laikā skatieties “Rīga TV24” ēterā jau 31. oktobrī plkst. 20:30. Raidījums tapis sadarbībā ar “Veselības centrs 4”.

16. Novembris, 2020.

Nepieciešama palīdzība?

"Baltijas Vēnu klīnika" rīcībā ir 3 operāciju zāles un dienas stacionāri. Pacientus konsultējam arī citās "Veselības centrs 4" filiālēs, kā arī izbraukumos (skatīt: www.venas.lv):

  • K. Barona ielā 115 (Baltijas Vēnu klīnika - galvenā ēka)
  • Skanstes ielā 50 (Dermatoloģijas klīnika)
  • Brīvības gatvē 410 (Juglas klīnika)
  • Duntes ielā 15A, 3., 4. stāvā (Capital Clinic Riga)
  • Grebenščikova ielā 1 (Diagnostikas centrs)
  • Baznīcas ielā 18 (Anti-Aging Institute)
  • Ģimnāzijas ielā 10A-2а, Daugavpilī (Privātklīnika "Ģimenes veselība")
  • Pededzes iela 10, Mārupe ( Mārupes Doktorāts) 
     

Pieteikties konsultācijai