Līgo nedēļā “Veselības centrs 4” filiālē “Baltijas Vēnu klīnika” norisinājās meistarklases asinsvadu ķirurģijā, izmantojot “Biola” Biolīmes metodi.

Meistarklases vadīja viens no asinsvadu un kardioķirurģijas līderiem Ahmet Baris Durukan (Medical Park, Private Usak hospital) no Turcijas, kur lielākā daļa vēnu operāciju tiek veikta izmantojot tieši Biolīmes metodi, turklāt šīs operācijas ir valsts apmaksātas. Paraugoperāciju laikā trīs pacientiem ar ievērojamu atlaidi bija iespēja no vēnu problēmām atbrīvoties, izmantojot šobrīd jaunāko, efektīvāko un ērtāko risinājumu.

     

Pasaulē biolīme tiek izmantota vairāk nekā 50 gadus. “Baltijas vēnu klīnika” Biolīmes metodi izmanto kopš 2013. gada. Klīnikas speciālisti pastāvīgi papildina zināšanas, mācoties no pasaulē atzītiem nozares ekspertiem.

Nepārtrauktā kvalifikācijas paaugstināšana un pasaules pieredzes pārņemšana, ārstiem nodrošina iespēju pārzināt visas asinsvadu ārstniecības metodes un objektīvi izvēlēties katram pacientam piemērotāko risinājumu. “Baltijas Vēnu klīnika” ir vienīgā klīnika Baltijā, kuras ārsti ir brīvi savā profesionālajā izvēlē, nosakot un īstenojot ārstniecības procesu. Šī neatkarīgā, uz indivīdu vērstā pieeja tiek atainota arvien pieaugošajā pacientu izvēlē uzticēt savu veselību klīnikas speciālistiem.

Biolīmes metode izslēdz sāpju, diskomforta un ilgstošas atlabšanas perioda faktorus. Izmantojot šo metodi, vēnā caur adatas dūrienu sonoskopijas kontrolē tiek ievadīta līme un bojātā vēna no iekšpuses tiek aizlīmēta. Biolīme ir nekaitīga apkārtējiem audiem - tās sastāvā nav indīgu vielu un audi netiek pakļauti termiskai iedarbībai, ievadītā viela nerada blakusparādības. Šī metode garantē ļoti augstu drošības un komforta līmeni operācijas laikā un pēcoperācijas periodā.

Bez sāpēm un neērtībām
Lai arī klasiskās vēnu operācijas, kad vēnas tiek fiziski izoperētas, jau ir teju pagātnē, arī modernās metodes (lāzeroperācija, termokoagulācija, radiofrekvence, ūdens tvaika mikroimpulss, skeleoterapija) var radīt diskomfortu un īslaicīgas neērtības pēcoperācijas periodā – karstuma iedarbība uz blakus audiem, zilumi, apsēji, kompresijas zeķes. Turklāt ne vienmēr tiek rūpīgi izvērtēti katras metodes pozitīvie un negatīvie aspekti.

Salīdzinot ar lāzeroperāciju, biolīmes metode ir pilnībā nesāpīga – nav nepieciešama anestēzija, padarot operāciju pieejamu tiem pacientiem, kuri cieš no blakusslimībām (sirds, nieru u.c. saslimšanas). Šī operācija ir vienīgā, kurā nepastāv risks traumēt ādas jušanas nervu, kas atrodas blakus vēnai. Operācija vienai vēnai ilgs apmēram 20 minūtes un tūlīt pēc tās pacients var doties mājās. Pēc operācijas nerodas zilumi un nav jānēsā kompresijas zeķes.

Laika, estētiskais un komforta faktors ir ļoti nozīmīgs vairākām pacientu grupām. Senioriem un cilvēkiem ar kustību traucējumiem vairs nav jāsaskaras ar neērtībām, kuras var sagādāt stingro kompresijas zeķu uzvilkšana un novilkšana. Iespēja saglabāt veiktās procedūras diskrētumu (bez zilumiem, apsējiem, kompresijas zeķēm) ir nozīmīga cilvēkiem, kuru profesionālā darbība saistīta ar reprezentatīvo, izklaides un mākslas jomu. Pacienti, kuru ikdiena saistīta ar ilgstošu uzturēšanos karstumā, novērtē pēcoperācijas periodu bez papildu kompresijas zeķu valkāšanas.

Kas der visam, neder nekam! Kritiska pieeja meklējot risinājumu.
Viens no “Veselibas centrs 4” vadmotīviem ir personalizētās medicīnas koncepta īstenošana. Nav divu vienādu pacientu – viena un tā pati veselības problēma var izpausties dažādi un pieprasīt atšķirīgus risinājumus. Katrs pacients ir pelnījis tieši sev atbilstošu ārstniecību – gan efektivitātes gan finansiālo iespēju ziņā. Tieši tādēļ veicinām pacienta un ārsta savstarpēju dialogu – atklātu sarunu par simptomiem, dzīves ritmu, iespējām, gaidāmajiem rezultātiem un sarežģījumiem.

Ne vienmēr dārgākais risinājums nozīmēs augstāko efektivitāti, tāpat kā īstermiņā finansiāli pievilcīgākā metode negarantē ilgtermiņa rezultātus.

Aicinām pacientus veikt savlaicīgu diagnostiku un, konsultējoties ar speciālistiem, pārrunāt visus interesējošos jautājumus un šaubas. Kopā mēs veidojam labāku un atbildīgāku veselības aprūpes nākotni!

16. Jūlijs, 2020.

Nepieciešama palīdzība?

"Baltijas Vēnu klīnika" rīcībā ir 3 operāciju zāles un dienas stacionāri. Pacientus konsultējam arī citās "Veselības centrs 4" filiālēs, kā arī izbraukumos (skatīt: www.venas.lv):

  • K. Barona ielā 115 (Baltijas Vēnu klīnika - galvenā ēka)
  • Skanstes ielā 50 (Dermatoloģijas klīnika)
  • Brīvības gatvē 410 (Juglas klīnika)
  • Duntes ielā 15A, 3., 4. stāvā (Capital Clinic Riga)
  • Grebenščikova ielā 1 (Diagnostikas centrs)
  • Baznīcas ielā 18 (Anti-Aging Institute)
  • Ģimnāzijas ielā 10A-2а, Daugavpilī (Privātklīnika "Ģimenes veselība")
  • Pededzes iela 10, Mārupe ( Mārupes Doktorāts) 
     

Pieteikties konsultācijai