Andris Biedriņš laicīgi ir ieradies uz vizīti pie sava ārsta, lai atrādītu pirms nedēļas, ar lāzeroperācijas metodi operētās kājas. Pēc konsultācijas viņš smaidīgs iznāk no ārsta kabineta, un joko, vai viņam beidzot būs iespēja pateikt visu ko domā par savu dakteri. Sarunā Andris stāsta, ka ar savu ārstējošo ārstu- dr. Ivaru Prudānu lieliski saprotas un viņus vieno arī kopīgs hobijs.

Taujāts, kā nonācis līdz operācijas veikšanai, Andris atzīst, ka problēma vairāk bija kosmētiska, jo viņam nav paticis kā vizuāli izskatās kāju vēnas. “Jau sen domāju, ka būtu nepieciešams veikt operāciju, bet kamēr profesionāli spēlēju basketbolu, tam nekad neatlika brīvs brīdis. Šobrīd, kad man ir vairāk laika, beidzot esmu veicis operāciju.

Izvirzītās un pamanāmās vēnas man jau ir no tīņa gadiem, to laikam esmu mantojis no sava tēva. Pēdējo gadu laikā vēnas vizuāli kļuva vēl lielākas, izspiedās uz āru, tādēļ arvien biežāk sāku domāt par operācijas nepieciešamību. Paralēli tam, ka nebiju apmierināts ar vizuālo aspektu, kājas bieži sarāvās krampjos, kā vēlāk paskaidroja mans ārsts- tas esot skaidrojams ar varikozām vēnām.”

Andris atzīst, ka par vēnu operāciju ārzemēs nekad nav domājis, jo dzīvojot ārpus Latvijas vienmēr ir aktīvi spēlējis basketbolu, tādēļ operācijas veikšana tobrīd nav bijusi prioritāra.

Ar dakteri Ivaru Prudānu no svaru zāles aizjokojāmies līdz vēnu operācijai jeb kā Andris iepazinās ar savu ārstu.

Andris Biedriņš stāsta: “Ar dakteri Ivaru Prudānu iepazināmies mazliet netipiskā vietā, proti, svaru zālē. Treneris bija ievērojis manas problēmas ar vēnām, tādēļ kādu dienu ieminējās, ka šo zāli apmeklē arī ārsts- flebologs, tā nu es iepazinos ar Dr. Prudānu. Tā kā flebologs bija nokļuvis manā acu priekša, jau sen plānotā ideja par operāciju bija jāīsteno!”

Sarunas no svaru zāles tika turpinātas ārsta kabinetā līdz tika noteikts operācijas datums. Kamēr Andris gaidīja lielo dienu, ierasto treniņu laikā sportists ar dakteri sapazinās vairāk- kopīgi joki svaru zālē rezultējās arī ar jautru operāciju, kā norāda pacients atmosfēra bija lieliska, par ko pateicība pienākas arī pārējai komandai. Operācija neesot bijusi sāpīga, tikai sākumā bija jūtami mazi dūrieni, pats process bijis ātrs.

Nedēļa ir pagājusi, beidzot ir noņemti plāksteri, kājās jūtama viegluma sajūta!

“Dakteris Ivars Prudāns ir ne tikai savas jomas profesionālis, bet viņam piemīt arī lieliska humora izjūta. Man kā pacientam tiešām bija būtiski, ka viss kolektīvs bija pretīmnākošs un laipns”, nosaka Andris, kura kājām šobrīd vēl notiek dzīšanas process, bet viņš tic, ka līdz vasarai kājas beidzot izskatīsies forši.

Andris sulīgi smejas, kad runājam par kompresijas terapiju, jo arī viņam ir jānēsā kompresijas zeķes. Smaidot Andris atzīst, ka kompresijas zeķes ir mazliet mulsinošas, tomēr viņš saprot, ka zeķu nēsāšana vēl 2-3 nedēļas ir vajadzīga, lai ātrāk pazustu zilumi un dzīšanas process būtu veiksmīgāks.

“Mani draugi jau iepriekš par mani šajā kontekstā smējās, un teica, ka gribot redzēt kā es katru dienu vilkšot kompresijas zeķes”, stāsta Andris un iedrošina, ka tik traki nemaz neesot!

Ja pacients smaida, arī dakteris priecīgs!

Andra Biedriņa ārsts Ivars Prudāns papildus norāda, ka konkrētā pacienta gadījumā vēnu bojājumi radušies vairāku faktoru rezultātā- tie ir gan iedzimtība, gan lielā fiziskā slodze, gan bieži lidojumi ar lidmašīnu. “Pacients man stāstīja, ka kopumā ir lidojis varāk kā 1200 reizes”, piebilst ārsts. Taujāts par operācijas norisi dakteris Prudāns norāda, ka viss noritējis kā ierasts- mierīgi un veiksmīgi, savukārt par operācijas labo rezultātu pacients ārstu jau ir iepriecinājis- 2 dienas pēc operācijas Andris atgriezies sporta zālē, arī krampji vairs nemoka.

Gan Ivars Prudāns, gan Andris Biedriņš priecājas, ka ir ticis pie īpašām, speciāli viņam individuāli pasūtītām kompresijas zeķēm. Turpat- Baltijas Vēnu klīnikā notiek zeķu pasūtīšana- tiesa pirms tam speciāla digitāla iekārta ar gaismas staru palīdzību veic ķermeņa mērīšanu, lai ar 3D attēla palīdzību aprēķinātu precīzu kompresijas zeķu izmēru. Kamēr noris atveseļošānas un pacientam jānēsā īpašās zeķes, Andris ar smaidu atzīst, ka beidzot viņš saprot kā jūtas sievietes!

16. Jūlijs, 2020.

Nepieciešama palīdzība?

"Baltijas Vēnu klīnika" rīcībā ir 3 operāciju zāles un dienas stacionāri. Pacientus konsultējam arī citās "Veselības centrs 4" filiālēs, kā arī izbraukumos (skatīt: www.venas.lv):

  • K. Barona ielā 115 (Baltijas Vēnu klīnika - galvenā ēka)
  • Skanstes ielā 50 (Dermatoloģijas klīnika)
  • Brīvības gatvē 410 (Juglas klīnika)
  • Duntes ielā 15A, 3., 4. stāvā (Capital Clinic Riga)
  • Grebenščikova ielā 1 (Diagnostikas centrs)
  • Baznīcas ielā 18 (Anti-Aging Institute)
  • Ģimnāzijas ielā 10A-2а, Daugavpilī (Privātklīnika "Ģimenes veselība")
  • Pededzes iela 10, Mārupe ( Mārupes Doktorāts) 
     

Pieteikties konsultācijai