Dzīvespriecīgā un aktīvā Annas Borkovskas kundze uz operāciju Baltijas Vēnu klīnikā ir braukusi no Bauskas, kā atzīmē paciente- Rundāles novads ir viens no skaistākajiem Latvijā. Tālais ceļš uz Rīgu mērots, lai atgrieztos pie daktera Ivara Prudāna, kurš Annas kundzei pirms nedēļas operēja vienu kāju, un šodien ar lāzeroperācijas palīdzību tiks ārstēta arī otra kāja. Paciente staro, jo Latviju priecē siltais pavasaris, kuru Annas kundze varēs izbaudīt skaistas dziesmas pavadījumā, kas būtiski - bez nepatīkamajām kāju sāpēm!

Foršais dakteris Prudāns zināms arī Bauskā

Annas kundze stāsta, ka kāju problēmas viņai ir jau ilgu laiku, tomēr tikai tagad, kad jāveic gūžas operāciju, paciente nolēmusi beidzot izārstēt arī vēnas. Vēnu problēmas redzamas ne tikai vizuāli, bet arī jūtamas pie lielākas fiziskās slodzes- tad kājas pietūkst, un iesāktie darbi jāpārtrauc. Taujāta, kā paciente izvēlējusies savu ārstu, Annas kundze stāsta, ka dakteri Ivaru Prudānu ieteikusi viņas paziņa no Bauskas- draudzene esot stāstījusi, ka tas Prudāns gan esot viens foršs dakteris! Tā kā uzvārds šķitis viegli iegaumējams, Annas kundze devusies uz Baltijas Vēnu klīniku, un šobrīd godīgi atzīst, ka dakteris patiešām ir brīnišķīgs, tāpat kā māsiņa Daiga. Annas kundze atzīst, ka tāpat kā liela daļa cilvēku, arī viņa parasti mazliet baidās no ārstiem, tomēr šoreiz viņa jūtas pārsteidzoši mierīgi un pārliecinoši, par ko jāpateicas atsaucīgajai Baltijas Vēnu klīnikas komandai.

Turpmāk dārza darbos ar viegluma sajūtu kājās!

Dakteris kā piemērotāko ārstēšanas metodi Annas kundzei ieteicis lāzeroperāciju. Kad palikušas vien dažas minūtes, pirms Annas kundzei jādodas uz operāciju zāli, pacienta atzīst, ka jūtas mierīgi, jo pirms operācijas ar ārstu vēl ir iespējams mierīgi aprunāties, tāpat Annas kundze operācijas laikā labprāt uzdzied. “Operācijas laikā laiks paiet ļoti ātri, pat dūrieni procedūras sākumā tikpat kā nav jūtami. Ja esi nonācis labās rokās- kādēļ gan būtu jābaidās?” tā domā paciente

Domājot par vēnu slimības cēloņiem, Annas kundze nosaka, ka viss mūžs pavadīts darot smagus lauku darbus- gan lopiņu apkopšana, gan dārza darbi ir fiziski smaga nodarbe un garās stundas, kas pavadītas kājās noteikti ir bijis viens no faktoriem vēnu problēmām. Taujāta kā Annas kundzes kāja jūtas pēc pirmās operācijas, paciente nosaka, atkal var apdarīt mājas darbus, vienīgā problēma atveseļošanās periodā ir zeķes uzvilkšana un novilkšana, tomēr tas ir sīkums salīdzinot ar jauniegūto viegluma sajūtu.

Vistuvākie sirdij- Latviešu estrādes mūziķi

Pēc sirds aicinājuma un profesijas Annas kundze ir kultūras darbiniece. Annas kundze nosaka, ka dziesma vienmēr ir bijusi viņai ļoti tuva, tāpat kā latviešu senais teiciens- dziedot dzimu, dziedot augu, dziedot mūžu nodzīvoju! “Dziesma man patīk, es nekad neatsaku, ja mani palūdz uzdziedāt kādos pasākumus, saietos, pat bērītes varu padziedāt! Ja man kāds uzjautā, kur es esmu izkopusi savu balsi, tad man jāsaka, ka tas noticis vagā ravējot”, sirsnīgi atzīst paciente.

Taujāta par dziesmu izvēli Annas kundze atceras: “Pirmajā operācijā dziedāju grupas “Zeļļi” dziesmu “Draugs pie manis nāc”, kopā ar dakteri Ivaru Prudānu un māsiņu atcerējāmies jaunības laikus, bet šodien esmu iecerējusi dziedāt kādu dziesmu no Lienes Šomases repertuāra.”

Veselības centrs 4 novēl Annas kundzei labu veselību, lai arī turpmāk pietiek spēks gan dārza darbos, gan jaunu dziesmu apgūšanā!

VC 4 filiāle “Baltijas Vēnu klīnika” piedāvā  ikgadēju, ĪPAŠU vasaras piedāvājumu senioriem - http://dermaclinic.lv/lv/par_mums/jaunumi/AKCIJA-ATBALSTAM-SENIORUS/

16. Jūlijs, 2020.

Nepieciešama palīdzība?

"Baltijas Vēnu klīnika" rīcībā ir 3 operāciju zāles un dienas stacionāri. Pacientus konsultējam arī citās "Veselības centrs 4" filiālēs, kā arī izbraukumos (skatīt: www.venas.lv):

  • K. Barona ielā 115 (Baltijas Vēnu klīnika - galvenā ēka)
  • Skanstes ielā 50 (Dermatoloģijas klīnika)
  • Brīvības gatvē 410 (Juglas klīnika)
  • Duntes ielā 15A, 3., 4. stāvā (Capital Clinic Riga)
  • Grebenščikova ielā 1 (Diagnostikas centrs)
  • Baznīcas ielā 18 (Anti-Aging Institute)
  • Ģimnāzijas ielā 10A-2а, Daugavpilī (Privātklīnika "Ģimenes veselība")
  • Pededzes iela 10, Mārupe ( Mārupes Doktorāts) 
     

Pieteikties konsultācijai